A Continental technológiai vállalat és a mezőgazdasági gépgyártó CLAAS közösen tesztelnek kombájnok számára új, okos erőátviteli szíjakat. Ezzel a Continental újabb fontos lépést tesz a mezőgazdasági ágazat digitalizálása és összekapcsolhatósága felé, és aktívan hozzájárul az intelligens gazdálkodási trend előmozdításához.
Ez magában foglalja az adattechnológia és az okos rendszerek hajtószíjakba történő integrálását is, amivel eredményes és környezettudatos betakarítási és üzemeltetési folyamatok jöhetnek létre.
A CLAAS az okos szíjakat a terepen és a laboratóriumban is teszteli
A Continental a mezőgazdasági gépek gyártása terén elismert CLAAS-szal dolgozik együtt, akik szigorú tesztelésnek vetették alá az új szíjat. „Ezzel a digitális hevederkoncepcióval a mezőgazdasági gépek be nem tervezett állásideje elkerülhető. Mindezzel idő, anyag, és pénz takarítható meg. A jövőben a forgalmazóink proaktív módon léphetnek kapcsolatba az ügyfeleikkel, és már egy korai szakaszban megállapodhatnak a szükséges karbantartási időpontokról” - mondta el Maik Zeuner, a CLAAS meghajtás-fejlesztésért felelős igazgatója.
Korábban a hevedereket csak meghatározott idő elteltével, vagy rendellenességek esetén lehetett ellenőrizni, de működés közben nem. A szíj már korábban bizonyította teherbírását és tartósságát, mintegy 22 millió hajlítási ciklus megtételével a betakarítás során. A terepen történő tesztelés teljes időtartama alatt 4220 hektárnyi területről gyűjtöttek be adatokat. A szíjak elektronikája ezalatt több, mint 140 millió hajlítási ciklust állt ki.
A megelőzés a modern gazdálkodás egyik alapvető alkotóeleme. A gépek és járművek meghibásodásainak és üzemzavarainak előzetes azonosítása és az ütemezett műveletek végrehajtása kulcsfontosságú tényezőnek számítanak a mezőgazdasági gépek gyártói, a vállalkozók, és a termelők számára a hatékony működés elérésének szempontjából. A Continental ezeket a folyamatokat egy beépített szenzorral ellátott változó sebességű szíjjal támogatja. Ez a körülményekkel kapcsolatos adatokat a mezőgazdasági gépbe szerelt vevőkészüléknek továbbítja. Ott az adat rögzítésre kerül, majd a Continental felhőbe érkezik, ahol egy algoritmus értelmezi.
A rövid betakarítási időszakok kihívása
A mezőgazdasági gépek megbízhatósága különösen fontos, mivel a betakarítási idők általában viszonylag rövidek, a gabonafélék esetében ez például évente körülbelül nyolc hétig tart. Ezen idő alatt a kombájnoknak és hasonló gépeknek zökkenő- és problémamentesen kell működniük, különben torlódások alakulnak ki a folyamati láncban.
“Az okos szíjjunk által nyújtott átláthatóság lehetővé teszi a jövőben a gépkezelők számára, hogy csökkentsék költségeiket, a termelők pedig növeljék bevételeiket. Az a tény, hogy az okos szíj növeli a gépek megbízhatóságát, azt jelenti, hogy az alkatrészek egy előre meghatározott, részletes ütemterv szerint rendelhetők meg, szállíthatók le, és szerelhetők be” - mondja Schwefe.
A Continental az érdeklődőket a rangos Agritechnica szakmai kiállításon várja november 10. és 16. között, ahol megvitathatják a jövőbeni lehetséges alkalmazásokat.
Forrás: www.continental.com